CUI Inc. PYBE20-Q48-S24
Part No.:
PYBE20-Q48-S24
Datasheet:
AetrixPYBE20-Q48-S24.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 24V 20W
Comments
PYBE20-Q48-S24 Specifications
Series:
PYBE20 (20W)
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
834mA
Power (Watts):
20 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
88%