CUI Inc. PYBE20-Q48-S5
Part No.:
PYBE20-Q48-S5
Datasheet:
AetrixPYBE20-Q48-S5.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 5V 20W
Comments
PYBE20-Q48-S5 Specifications
Series:
PYBE20 (20W)
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
5V
Current - Output (Max):
4A
Power (Watts):
20 W
Voltage - Isolation:
1.5 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Efficiency:
86%