Amphenol Custom Cable Q-0101500012.5M
- Part No.:
- Q-0101500012.5M
- Datasheet:
Q-0101500012.5M.pdf
- Description:
- COAX CBL BNC TO MCX
Q-0101500012.5M Specifications
- Style:
- BNC to MCX
- 2nd Connector:
- MCX Plug, Right Angle
- 2nd Contact Gender:
- Male
- Length:
- 98.4" (2.5m) 8.2'
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 4 GHz