Amphenol Custom Cable Q-010450001.75M
Part No.:
Q-010450001.75M
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
AetrixQ-010450001.75M.pdf
Description:
COAX CBL BNC TO SMPM
Shipping
Inventory:100
Comments
Q-010450001.75M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
BNC to SMPM
1st Connector:
BNC Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
SMPM Jack
2nd Contact Gender:
Female
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
29.53" (750.00mm)
Cable Type:
RG-178
Cable Impedance:
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
4 GHz