Amphenol Custom Cable Q-0300P00050.5M
- Part No.:
- Q-0300P00050.5M
- Datasheet:
Q-0300P00050.5M.pdf
- Description:
- COAX CBL BNC TO HD-BNC
Q-0300P00050.5M Specifications
- Style:
- BNC to HD-BNC
- 2nd Connector:
- HD-BNC Jack
- 2nd Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 2nd Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- Length:
- 19.69" (500.00mm)
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 4 GHz