Amphenol Custom Cable Q-0301T0005001M
- Part No.:
- Q-0301T0005001M
- Datasheet:
Q-0301T0005001M.pdf
- Description:
- COAX CBL BNC TO N-TYPE
Q-0301T0005001M Specifications
- Style:
- BNC to N-Type
- 2nd Connector:
- N-Type Jack
- 2nd Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 2nd Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- Length:
- 39.4" (1.0m) 3.3'
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 4 GHz