Amphenol Custom Cable Q-1T01F0005003M
- Part No.:
- Q-1T01F0005003M
- Datasheet:
Q-1T01F0005003M.pdf
- Description:
- COAX CBL MCX TO N-TYPE
Q-1T01F0005003M Specifications
- Style:
- MCX to N-Type
- 1st Connector:
- MCX Plug
- 1st Contact Gender:
- Male
- 1st Connector Mounting Type:
- Free Hanging (In-Line)
- Length:
- 118.1" (3.0m) 9.8'
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 6 GHz