Amphenol Custom Cable Q-1Z0150001001M
- Part No.:
- Q-1Z0150001001M
- Manufacturer:
- Amphenol Custom Cable
- Category:
- Coaxial Cables (RF)
- Package:
- Datasheet:
Q-1Z0150001001M.pdf
- Description:
- COAX CBL MCX TO N-TYPE
- Quantity:
- Payment:
- Shipping:
Inventory:100
Please send an inquiry. Send us your inquiry, and we will respond immediately.
Q-1Z0150001001M Specifications
- Product attributes
- Attribute value
- Manufacturer:
- Amphenol Custom Cable
- Series:
- Packaging:
- Bag
- Product Status:
- Active
- Style:
- MCX to N-Type
- 1st Connector:
- MCX Plug, Right Angle
- 1st Contact Gender:
- Male
- 1st Connector Mounting Type:
- Free Hanging (In-Line)
- 1st Connector Mounting Feature:
- 2nd Connector:
- N-Type Jack
- 2nd Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 2nd Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- Length:
- 39.4" (1.0m) 3.3'
- Cable Type:
- RG-178
- Cable Impedance:
- Connector Impedance:
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 6 GHz