Amphenol Custom Cable Q-200110005001M
- Part No.:
- Q-200110005001M
- Datasheet:
Q-200110005001M.pdf
- Description:
- COAX CBL MCX TO N-TYPE
Q-200110005001M Specifications
- Style:
- MCX to N-Type
- 1st Connector:
- MCX Jack
- 1st Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 1st Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- Length:
- 39.4" (1.0m) 3.3'
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 6 GHz