Amphenol Custom Cable Q-2002C0005001M
- Part No.:
- Q-2002C0005001M
- Datasheet:
Q-2002C0005001M.pdf
- Description:
- COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE
Q-2002C0005001M Specifications
- Style:
- N-Type to N-Type
- 2nd Connector:
- N-Type Plug, Right Angle
- 2nd Contact Gender:
- Male
- Length:
- 39.4" (1.0m) 3.3'
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 11 GHz