Amphenol Custom Cable Q-25056000H.25M
Part No.:
Q-25056000H.25M
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
AetrixQ-25056000H.25M.pdf
Description:
COAX CBL N-TYPE TO TNC
Shipping
Inventory:100
Comments
Q-25056000H.25M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
N-Type to TNC
1st Connector:
N-Type Jack
1st Contact Gender:
Female
1st Connector Mounting Type:
Panel Mount
1st Connector Mounting Feature:
Bulkhead - Front Side Nut
2nd Connector:
TNC Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
9.843" (250.00mm)
Cable Type:
RG-142
Cable Impedance:
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
11 GHz