Amphenol Custom Cable Q-2C01A0005002M
- Part No.:
- Q-2C01A0005002M
- Datasheet:
Q-2C01A0005002M.pdf
- Description:
- COAX CBL MCX TO N-TYPE
Q-2C01A0005002M Specifications
- Style:
- MCX to N-Type
- 1st Connector:
- MCX Plug, Right Angle
- Length:
- 78.7" (2.0m) 6.6'
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 6 GHz