Amphenol Custom Cable Q-2C04E00050.5M
- Part No.:
- Q-2C04E00050.5M
- Datasheet:
Q-2C04E00050.5M.pdf
Q-2C04E00050.5M Specifications
- 2nd Connector:
- TNC Jack
- 2nd Contact Gender:
- Female
- 2nd Connector Mounting Type:
- Panel Mount
- 2nd Connector Mounting Feature:
- Bulkhead - Front Side Nut
- Length:
- 19.69" (500.00mm)
- Overall Impedance:
- 50 Ohms
- Frequency - Max:
- 11 GHz