Amphenol Custom Cable Q-2L07500130.5M
Part No.:
Q-2L07500130.5M
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Category:
Coaxial Cables (RF)
Package:
Datasheet:
AetrixQ-2L07500130.5M.pdf
Description:
COAX CBL RP-TNC TO N-TYPE
Shipping
Inventory:100
Comments
Q-2L07500130.5M Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Amphenol Custom Cable
Series:
Packaging:
Bag
Product Status:
Active
Style:
RP-TNC to N-Type
1st Connector:
RP-TNC Jack
1st Contact Gender:
Male
1st Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
1st Connector Mounting Feature:
2nd Connector:
N-Type Plug
2nd Contact Gender:
Male
2nd Connector Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
2nd Connector Mounting Feature:
Length:
19.69" (500.00mm)
Cable Type:
LMR 400
Cable Impedance:
Connector Impedance:
Overall Impedance:
50 Ohms
Frequency - Max:
6 GHz