Recom Power R05P09S/P/R6.4
Part No.:
R05P09S/P/R6.4
Package:
7-SIP Module, 4 Leads
Datasheet:
AetrixR05P09S/P/R6.4.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 9V 1W
Comments
R05P09S/P/R6.4 Specifications
Series:
ECONOLINE RxxPxx/R (1W)
Package/Case:
7-SIP Module, 4 Leads
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output 1:
9V
Current - Output (Max):
111mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
6.4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
82%