Recom Power R05P23.3D/R6.4
Part No.:
R05P23.3D/R6.4
Package:
7-SIP Module, 5 Leads
Datasheet:
AetrixR05P23.3D/R6.4.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-3.3V 2W
Comments
R05P23.3D/R6.4 Specifications
Series:
ECONOLINE RxxP2xx/R (2W)
Package/Case:
7-SIP Module, 5 Leads
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
4.5V
Voltage - Input (Max):
5.5V
Voltage - Output 1:
3.3V
Voltage - Output 2:
-3.3V
Current - Output (Max):
300mA, 300mA
Power (Watts):
2 W
Voltage - Isolation:
6.4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
80%