Recom Power R09P15D/P/R6.4
Part No.:
R09P15D/P/R6.4
Package:
7-SIP Module, 5 Leads
Datasheet:
AetrixR09P15D/P/R6.4.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-15V 1W
Comments
R09P15D/P/R6.4 Specifications
Series:
ECONOLINE RxxPxx/R (1W)
Package/Case:
7-SIP Module, 5 Leads
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
8.1V
Voltage - Input (Max):
9.9V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-15V
Current - Output (Max):
33mA, 33mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
6.4 kV
Features:
SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
83%