Recom Power R09P15S/P/X2/R8
Part No.:
R09P15S/P/X2/R8
Datasheet:
AetrixR09P15S/P/X2/R8.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 1W
Comments
R09P15S/P/X2/R8 Specifications
Series:
ECONOLINE RxxPxx/R (1W)
Voltage - Input (Min):
8.1V
Voltage - Input (Max):
9.9V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
66mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
8 kV
Features:
SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
83%