Recom Power R12P23.3S/P/X2/R8
Part No.:
R12P23.3S/P/X2/R8
Datasheet:
AetrixR12P23.3S/P/X2/R8.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
Comments
R12P23.3S/P/X2/R8 Specifications
Series:
ECONOLINE RxxP2xx/R (2W)
Voltage - Input (Min):
10.8V
Voltage - Input (Max):
13.2V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
600mA
Power (Watts):
2 W
Voltage - Isolation:
8 kV
Features:
SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
78%