Recom Power R15P23.3S/X2/R6.4
Part No.:
R15P23.3S/X2/R6.4
Package:
7-SIP Module, 4 Leads
Datasheet:
AetrixR15P23.3S/X2/R6.4.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
Comments
R15P23.3S/X2/R6.4 Specifications
Series:
ECONOLINE RxxP2xx/R (2W)
Package/Case:
7-SIP Module, 4 Leads
Voltage - Input (Min):
13.5V
Voltage - Input (Max):
16.5V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
600mA
Power (Watts):
2 W
Voltage - Isolation:
6.4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
78%