Recom Power R24P212S/X2/R6.4
Part No.:
R24P212S/X2/R6.4
Package:
7-SIP Module, 4 Leads
Datasheet:
AetrixR24P212S/X2/R6.4.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 12V 2W
Comments
R24P212S/X2/R6.4 Specifications
Series:
ECONOLINE RxxP2xx/R (2W)
Package/Case:
7-SIP Module, 4 Leads
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
167mA
Power (Watts):
2 W
Voltage - Isolation:
6.4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
87%