Recom Power R24P3.3S/P/R8
Part No.:
R24P3.3S/P/R8
Package:
7-SIP Module, 4 Leads
Datasheet:
AetrixR24P3.3S/P/R8.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
Comments
R24P3.3S/P/R8 Specifications
Series:
ECONOLINE RxxPxx/R (1W)
Package/Case:
7-SIP Module, 4 Leads
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
303mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
8 kV
Features:
SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
70 ~ 80%