Recom Power R2D12-2412/H-R
Part No.:
R2D12-2412/H-R
Datasheet:
AetrixR2D12-2412/H-R.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-12V 2W
Comments
R2D12-2412/H-R Specifications
Series:
ECONOLINE R2D (2W)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Voltage - Output 1:
12V
Current - Output (Max):
83mA, 83mA
Power (Watts):
2 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Efficiency:
83%