Recom Power R2S12-243.3/HP
Part No.:
R2S12-243.3/HP
Datasheet:
AetrixR2S12-243.3/HP.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
Comments
R2S12-243.3/HP Specifications
Series:
ECONOLINE R2S (2W)
Packaging:
Tube
Voltage - Input (Min):
21.6V
Voltage - Input (Max):
26.4V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
606mA
Power (Watts):
2 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Efficiency:
70 ~ 75%