Recom Power RB-123.3S/HP
Part No.:
RB-123.3S/HP
Datasheet:
AetrixRB-123.3S/HP.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
Comments
RB-123.3S/HP Specifications
Series:
ECONOLINE RB (1W)
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
10.8V
Voltage - Input (Max):
13.2V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
303mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
2 kV
Applications:
ITE (Commercial), Medical
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
75%