Recom Power REC3-243.3SRWZ/H2/A/X2
Part No.:
REC3-243.3SRWZ/H2/A/X2
Package:
24-DIP Module, 8 Leads
Datasheet:
AetrixREC3-243.3SRWZ/H2/A/X2.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 3W
Comments
REC3-243.3SRWZ/H2/A/X2 Specifications
Series:
ECONOLINE REC3-SRW (3W)
Package/Case:
24-DIP Module, 8 Leads
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
36V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
900mA
Power (Watts):
3 W
Voltage - Isolation:
2 kV
Features:
SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
79%