Recom Power RHV3-1224S/R20
Part No.:
RHV3-1224S/R20
Package:
16-SIP Module, 4 Leads
Datasheet:
AetrixRHV3-1224S/R20.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 24V 3W
Comments
RHV3-1224S/R20 Specifications
Series:
ECONOLINE RHV3 (3W)
Package/Case:
16-SIP Module, 4 Leads
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
10.8V
Voltage - Input (Max):
13.2V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
125mA
Power (Watts):
3 W
Voltage - Isolation:
20 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 80°C
Efficiency:
80%