Recom Power RKZ-122005D/P
Part No.:
RKZ-122005D/P
Datasheet:
AetrixRKZ-122005D/P.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 20V -5V 2W
Comments
RKZ-122005D/P Specifications
Series:
ECONOLINE RKZ-xx2005D (2W)
Voltage - Input (Min):
10.8V
Voltage - Input (Max):
13.2V
Voltage - Output 1:
20V
Current - Output (Max):
50mA, 200mA
Power (Watts):
2 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Features:
SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
86%