Recom Power RNM-153.3S
Part No.:
RNM-153.3S
Datasheet:
AetrixRNM-153.3S.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
Comments
RNM-153.3S Specifications
Series:
ECONOLINE RNM (1W)
Voltage - Input (Min):
13.5V
Voltage - Input (Max):
16.5V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
303mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
1 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
75%