Recom Power RO-153.3S/P
Part No.:
RO-153.3S/P
Datasheet:
AetrixRO-153.3S/P.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
Comments
RO-153.3S/P Specifications
Series:
ECONOLINE RO (1W)
Voltage - Input (Min):
13.5V
Voltage - Input (Max):
16.5V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
303mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
1 kV
Applications:
ITE (Commercial)
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
75%