Recom Power RO-3.33.3S/H
Part No.:
RO-3.33.3S/H
Manufacturer:
Recom Power
Category:
DC DC Converters
Package:
4-SIP Module
Datasheet:
AetrixRO-3.33.3S/H.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
Comments
RO-3.33.3S/H Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Recom Power
Series:
ECONOLINE RO (1W)
Package/Case:
4-SIP Module
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Type:
Isolated Module
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
3V
Voltage - Input (Max):
3.6V
Voltage - Output 1:
3.3V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
303mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
2 kV
Applications:
ITE (Commercial), Medical
Features:
SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
75%