Recom Power RPMH24-0.5-CT
Part No.:
RPMH24-0.5-CT
Datasheet:
AetrixRPMH24-0.5-CT.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 24V
Comments
RPMH24-0.5-CT Specifications
Voltage - Input (Min):
25.5V
Voltage - Input (Max):
65V
Voltage - Output 1:
24V
Current - Output (Max):
500mA
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Efficiency:
89%