Recom Power RSO-123.3D/H3
Part No.:
RSO-123.3D/H3
Datasheet:
AetrixRSO-123.3D/H3.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-3.3V 1W
Comments
RSO-123.3D/H3 Specifications
Series:
ECONOLINE RSO (1W)
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
9V
Voltage - Input (Max):
18V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
150mA, 150mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
3 kV
Applications:
ITE (Commercial), Medical
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
72%