Recom Power RSO-483.3SZ/H2
Part No.:
RSO-483.3SZ/H2
Datasheet:
AetrixRSO-483.3SZ/H2.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 1W
Comments
RSO-483.3SZ/H2 Specifications
Series:
ECONOLINE RSO (1W)
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
18V
Voltage - Input (Max):
72V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
300mA
Power (Watts):
1 W
Voltage - Isolation:
2 kV
Applications:
ITE (Commercial), Medical
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
70%