Recom Power RV-121509D/P
Part No.:
RV-121509D/P
Datasheet:
AetrixRV-121509D/P.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V -9V 2W
Comments
RV-121509D/P Specifications
Series:
ECONOLINE RV (2W)
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
10.8V
Voltage - Input (Max):
13.2V
Voltage - Output 1:
15V
Voltage - Output 2:
-9V
Current - Output (Max):
66mA, 111mA
Power (Watts):
2 W
Voltage - Isolation:
6 kV
Features:
SCP
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C