Recom Power RV-1215S/R6.4
Part No.:
RV-1215S/R6.4
Datasheet:
AetrixRV-1215S/R6.4.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 15V 2W
Comments
RV-1215S/R6.4 Specifications
Series:
ECONOLINE RV/R (2W)
Number of Outputs:
1
Voltage - Input (Min):
10.8V
Voltage - Input (Max):
13.2V
Voltage - Output 1:
15V
Current - Output (Max):
132mA
Power (Watts):
2 W
Voltage - Isolation:
6.4 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
88%