Recom Power RW2-483.3D/H2
Part No.:
RW2-483.3D/H2
Package:
16-DIP Module, 6 Leads
Datasheet:
AetrixRW2-483.3D/H2.pdf
Description:
DC DC CONVERTER +/-3.3V 2W
Comments
RW2-483.3D/H2 Specifications
Series:
ECONOLINE RW2 (2W)
Package/Case:
16-DIP Module, 6 Leads
Number of Outputs:
2
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
72V
Voltage - Output 1:
3.3V
Current - Output (Max):
250mA, 250mA
Power (Watts):
2 W
Voltage - Isolation:
2 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C