Samtec Inc. SFSD-03-28C-G-10.00-DR-NUX
Part No.:
SFSD-03-28C-G-10.00-DR-NUX
Datasheet:
AetrixSFSD-03-28C-G-10.00-DR-NUX.pdf
Comments
SFSD-03-28C-G-10.00-DR-NUX Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
6
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")