Samtec Inc. SFSD-05-28C-H-10.00-SL
Part No.:
SFSD-05-28C-H-10.00-SL
Datasheet:
AetrixSFSD-05-28C-H-10.00-SL.pdf
Comments
SFSD-05-28C-H-10.00-SL Specifications
Connector Type:
Socket to Individual Wire Leads
Number of Positions:
10
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")