Samtec Inc. SFSD-07-28-G-08.50-D-NUS
Part No.:
SFSD-07-28-G-08.50-D-NUS
Datasheet:
AetrixSFSD-07-28-G-08.50-D-NUS.pdf
Comments
SFSD-07-28-G-08.50-D-NUS Specifications
Number of Positions:
14
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.708' (215.90mm, 8.50")