Samtec Inc. SFSD-10-28-H-03.95-SR
Part No.:
SFSD-10-28-H-03.95-SR
Datasheet:
AetrixSFSD-10-28-H-03.95-SR.pdf
Comments
SFSD-10-28-H-03.95-SR Specifications
Connector Type:
Socket to Individual Wire Leads
Number of Positions:
20
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.329' (100.33mm, 3.95")