Samtec Inc. SFSD-10-28-H-04.50-SR
Part No.:
SFSD-10-28-H-04.50-SR
Datasheet:
AetrixSFSD-10-28-H-04.50-SR.pdf
Comments
SFSD-10-28-H-04.50-SR Specifications
Connector Type:
Socket to Individual Wire Leads
Number of Positions:
20
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.375' (114.30mm, 4.50")