Samtec Inc. SFSD-10-28-H-05.50-S
Part No.:
SFSD-10-28-H-05.50-S
Datasheet:
AetrixSFSD-10-28-H-05.50-S.pdf
Comments
SFSD-10-28-H-05.50-S Specifications
Connector Type:
Socket to Individual Wire Leads
Number of Positions:
20
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.458' (139.70mm, 5.50")