Samtec Inc. SFSD-10-30-H-07.87-S
Part No.:
SFSD-10-30-H-07.87-S
Datasheet:
AetrixSFSD-10-30-H-07.87-S.pdf
Comments
SFSD-10-30-H-07.87-S Specifications
Connector Type:
Socket to Individual Wire Leads
Number of Positions:
20
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.656' (200.00mm, 7.87")