Samtec Inc. SFSD-15-28-G-03.50-DR-NUS
Part No.:
SFSD-15-28-G-03.50-DR-NUS
Datasheet:
AetrixSFSD-15-28-G-03.50-DR-NUS.pdf
Comments
SFSD-15-28-G-03.50-DR-NUS Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
30
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.292' (88.90mm, 3.50")