Samtec Inc. SFSD-15-28-G-10.00-DR-NDS
Part No.:
SFSD-15-28-G-10.00-DR-NDS
Datasheet:
AetrixSFSD-15-28-G-10.00-DR-NDS.pdf
Comments
SFSD-15-28-G-10.00-DR-NDS Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
30
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.833' (254.00mm, 10.00")