Samtec Inc. SFSD-25-30-F-04.26-D-NDS
Part No.:
SFSD-25-30-F-04.26-D-NDS
Datasheet:
AetrixSFSD-25-30-F-04.26-D-NDS.pdf
Description:
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
Comments
SFSD-25-30-F-04.26-D-NDS Specifications
Series:
Tiger Eye™ SFSD
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
50
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.355' (108.20mm, 4.26")