Samtec Inc. SFSDT-05-28-G-31.50-SR
Part No.:
SFSDT-05-28-G-31.50-SR
Datasheet:
AetrixSFSDT-05-28-G-31.50-SR.pdf
Comments
SFSDT-05-28-G-31.50-SR Specifications
Connector Type:
Socket to Individual Wire Leads
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
2.63' (800.10mm)