Samtec Inc. SFSDT-05-30-G-03.25-DR-NUS
Part No.:
SFSDT-05-30-G-03.25-DR-NUS
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Rectangular Cable Assemblies
Package:
Datasheet:
AetrixSFSDT-05-30-G-03.25-DR-NUS.pdf
Description:
.050 (1.27) SOCKET DISCRETE CABL
Comments
SFSDT-05-30-G-03.25-DR-NUS Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Tiger Eye™ SFSDT
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
10
Number of Rows:
2
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.271' (82.55mm, 3.25")