Samtec Inc. SFSDT-07-28-G-03.26-D-NDX
Part No.:
SFSDT-07-28-G-03.26-D-NDX
Datasheet:
AetrixSFSDT-07-28-G-03.26-D-NDX.pdf
Comments
SFSDT-07-28-G-03.26-D-NDX Specifications
Connector Type:
Socket to Socket
Number of Positions:
14
Pitch - Connector:
0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:
Length:
0.272' (82.80mm, 3.26")